אתר העיר אתונה
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

אלפסינה - Elefsina

אלפסינה, עיירה הממוקמת במערב מחוז אתיקה, 18 ק"מ צפונית מערבית לאתונה בקצה מפרץ הסארוני. אלפסינה הינה עיירה עם היסטוריה מעניינת מאוד, בעיקר בגלל הפולחן שהתרחש שם והקשר למיתולוגיה היוונית, בנוסף לכך ידועה כמקום הולדתו של המחזאי מיוון העתיקה, אייסיכלוס, 525 לפנה"ס - 456 לפנה"ס. כתב מספר מחזות, אחד מהם אף נשמר עד היום, " המבקשות מחסה ". אפילו חלק מהיצירה שלו " אכילס " נתגלה ב 2003 במצרים.

Eleusinian Mysteries שם לפולחן דתי, חקלאי שנערך באלפסינה, תחת השפעתם של Demeter, אלת החיטה והפוריות וביתה Persephone מלכת העולם התחתון. זהו פולחן שמתחיל עוד בימים עתיקים יותר עוד בתקופת ה Mycenean. הרעיון של הפולחן החל לאחר ש Persephone נחטפה ע"י האדס, שליט השאול, העולם התחתון, האגדה מספרת על הירידה של דימטר לשאול, חיפוש ועלייתה של ביתה חזרה לארץ ופגישתה עם אמה. האגדה מסמלת בקרב המאמינים תקווה לחיים, זריעה ופוריות, צמחיה ( היציאה מהשאול ), תקווה לחיים שלאחר המוות, בעיירה ניתן לצפות בהריסות, עתיקות של יוון העתיקה ואף חלק ממקדשה של דימטר.

כיום העיירה מנוהלת כעיר תעשייה, אליה מגיעים הספינות עם נפט גולמי, כמו כן בית זיקוק לנפט ממוקם בסמוך לעיירה, עם זאת בפנים העיירה תוכלו למצוא את אחד מאיזורי הקניות המומלצים ביותר במחוז אטיקה ובעיקר עשרות חנויות אופנה ובגדי מעצבים וגם מותגים בינלאומיים עד 40% הנחה מהמחירים של מרכז אתונה, כך שאם אתם גם בעניין של קניות , תוכלו לשלב את אלפסינה גם עם ביקור באתר הארכיאולוגי וגם עם עצירה במרכז אלפסינה, אם אתם מזמינים יום סיור באתונה דרך חברת ARD ניתן לבקש מהם להוסיף לסיור גם את אלפסינה כולל קניות באלפסינה.

אגב קניות, 90% מכלי החרס הנמכרים בפלאקה של אתונה מיוצרים בבתי חרושת קטנים המצויים באלפסינה.

ראו גם אקרופוליס וגם : פפינגו
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il