Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

סטברוס ניארכוס - Stavros Niarchos

מרכז סטברוס ניארכוס

המרכז התרבותי סטברוס ניארכוס, אשר נחנך באופן רשמי בשנת 2017, מהווה עידן חדש ונקודת ציון פורצת דרך ומודרנית בנוף האתונאי. מדובר באלגנטיות אדריכלית במיטבה ובהתפתחות הגדולה והחדשה ביותר שאתונה ראתה מאז נבנו בה המתקנים האולימפיים של אולימפיאדת 2004, זהו מבנה מרשים ומרובה זוויות בעל חזית מזכוכית הממוקם על גבעה בשכונת קליתאה (נוף יפה ביוונית) אל מול חוף הים של פאלירו. המבנה תוכנן על ידי ארכיטקט העל האטלקי רנזו פיאנו. על סטברוס ניארכוס האיש והמרכז הקרוי על שמו בסקירה הבאה:

איל הספנות סטברוס ניארכוס נולד באתונה בשנת 1909, בן למשפחה אמידה שעיקר עיסוקה היה בתחום הספנות. הוא היה יריבו המר והעיקש של איל הספנות הנודע אריסטוטל אונאסיס, ניארכוס צבר את עיקר הונו סביב משבר הנפט העולמי שפרץ עקב סגירת תעלת סואץ בשנת 1956. הוא הפעיל באותה עת יותר מ 80 מיכליות ענק ששינעו דלק ונפט ברחבי העולם. עסקיו פרחו והוא הפך למיליארדר. ניארכוס נפטר בשנת  1996 בשוויץ והונו הוערך אז בסכום של 22 מיליארד דולר. מחצית מסכום זה יועדה לקרן שנושאת שמו "קרן סטברוס ניארכוס", קרן צדקה אשר מימנה את עלות הקמת המרכז המפואר. 

תכנונו של המרכז החל בשנת 2006 עוד בטרם פרוץ המשבר הכלכלי, הקרן הכריזה על כוונתה לממן את עלות ההקמה של הפרוייקט כאשר הכוונה המרכזית הייתה הקמת מרכז תרבות אשר יכלול בתוכו את משכן האופרה הלאומית ואת הספרייה הלאומית של יוון. 11 שנים נדרשו להשלים את הפרוייקט בעלות של 617 מיליון דולר. הארכיטקט האטלקי רנזו פיאנו יישם בתכנונו את הגישה של שימוש במרחבים גדולים ופתוחים שנועדה לקרב אנשים: הוא יצר מעין "פוליס" מוקטנת הכוללת אגורה מקומית, פארק ותעלה מלאכותית באורך של 400 מטר שנבנתה לכבוד הנמל הקדום אשר שגשג במקום זה בעבר הקדום.

המרכז מציג תכנית ארועים עשירה בתחומי התרבות, אמנות, מוסיקה, אופרה, ריקוד, שייט, החלקה על הקרח ועוד ארועים במשך כל ימות השנה. החל מהשעה 10 בבוקר ובכל שעתיים מתקיימים סיורים מודרכים בכל הקומפלקס וסביבותיו ללא עלות, משך כל סיור הוא 90 דקות. הסיור של השעה 10 הוא בשפה האנגלית וההרשמה היא במקום.

 כפי שניתן להתרשם מהתמונות הבאות, למבנה המתנשא לגובה של 8 קומות יש מספר נקודות תצפית מהן ניתן לצפות פנורמית לעבר הנוף האורבני וההררי של אתונה ואל עבר פיראוס וקו החוף.

 הספריה הלאומית המכילה יותר מ 3 מליון ספרים.

מרכז סטברוס ניארכוס אשר מהווה אטרקציה תיירותית מהמעלה הראשונה נמצא בשכונת קליתאה Kllithea בכתובת  Evripidou&Doiranis (במרחק של כ 4 ק"מ ממרכז העיר אתונה),

המרכז מפעיל שאטל Shuttle ללא עלות לנוחות המבקרים, מיניבוס הנושא את הלוגו SNFCC יוצא מכיכר סינטגמה פינת רחוב ארמו Ermou על פי לוח זמנים המפורט בקישור הבא:

https://www.snfcc.org/you-the-snfcc/how-to-get-here/

הכניסה חופשית

במקום פועלות מספר מסעדות ובתי קפה, כמו כן חניה פתוחה במשך 24 שעות ביממה.

ימים ושעות הפתיחה: המרכז פתוח בכל ימות השבוע. מרכז המבקרים מהשעה 09:00 עד השעה 22:00

האגורה והספריה: מהשעה  06:00 עד חצות

הפארק: מהשעה 06:00 עד 22:00 (בחורף עד 20:00)

סקי מים בתעלה: מהשעה 09:00 עד  14:00 ומהשעה 17:00 עד  22:00

מומלץ מאד לשלב בביקור במקום את המרינה של Flisvos הנמצאת לא הרחק משם. פרטים על מרינת פליסבוס בקישור הבא:

  https://www.athens.co.il/pages/Flisvos_marina.html

 כתב וצילם - ארנון אריאלי

 

מלונות מומלצים באתונה
כנסו לעמוד המלונות המומלצים שלנו לבחירה נכונה של מלון באתונה
 
רשימת המלונות המומלצים באתונה שלנו, היא רשימה שמתעדכנת כל הזמן ע"פ ציונים שמקבלים המלונות מאתרי ההזמנות השונים, לכן הרשימה עדכנית ומומלצת מאד!
למידע נוסף »

 ראו גם רילוקיישן ליוון


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il