Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

כיכר סינטגמה Syntagma Square

ראו מלונות בכיכר סינטאגמה  : לחצו כאן
ראו המלצות ספציפיות על מלונות סביב כיכר סינטאגמה בהמשך העמוד.

כיכר סינטגמה [סינטגמה] היא המרכז של העיר אתונה, הכל קורה בה והיא גם הנקודה המרכזית ביותר של תיירים בעיר אתונה, תחנת המטרו הגדולה ביותר של אתונה נמצאת בה, התחנה הסופית של האוטובוס מנמל התעופה מצוייה בה, בית הפרלמנט המפורסם של אתונה מצוי בה, ההפגנות המתוקשרות בתקשורת העולמית מתקיימות [בחלקה הצפוני של הכיכר] והיא גם מוקפת בכל רשתות המזון העולמיות, מסעדות, חנויות הפתוחות 24 שעות ביממה, בתי קפה, דואר, בנקים, מרכזי מידע לתיירים וגם המלונות המומלצים ביותר.

[ניתן ללחוץ על המפה ולהזיזה]

הצג מפה גדולה יותר ראו במפה את כיכר סינטגמה, בית הפרלמנט והגנים הלאומיים של אתונה.

כמעט כל האטרקציות של אתונה נמדדות במרחקם מכיכר סינטגמה, כך למשל כמעט בכל מדריך תיירות לאתונה תוכלו לקרא שהמרחק מסינטגמה לאקרופוליס הוא 15-20 דקות הליכה, או שתי תחנות במטרו, או הפלאקה, השכונה המפורסמת ביותר של אתונה, מצוייה 8 דקות הליכה מסינטגמה, או איזור המלונות הגדולים [ הילטון, שרתון וכיוצ"ב ] המצויים 20 דקות הליכה מסינטגמה, בקיצור כל נקודה בעיר אתונה נמדדת לפי המרחק של מכיכר סינטגמה.

סינטגמה מורכבת מכיכר גדולה אחת שמסביבה טבעת הכבישים העמוסה ביותר של אתונה, בתוך הכיכר יש ספסלים, מזרקות מים, שני בתי קפה, עצים ומדשאות, מהכיכר עצמה יש חיבור לתחנת המטרו הנושאת את השם סינטגמה Syntagma שהיא גם מוזיאון בפני עצמו, ראו ערך אטרקציות באתונה שלנו, תיירים שזו הפעם הראשונה או השניה שלהם באתונה בדרך כלל בוחרים ללון באתונה במשולש הקדוש, המשולש הקדוש הוא אקרופוליס, סינטאגמה, מונסטראקי, אם מותחים קוום על המפה בין שלוש נקודות אלה מקבלים את המשולש המומלץ והבטוח ביותר ללינה במרכז אתונה, המלונות המומלצים ביותר ואלה שעומדים בסטנדרטים התירותיים הטובים ביותר מצויים באיזור זה, בעיקר ככל שמתקרבים לסינטגמה.

האוטובוס המקשר בין סינטגמה לנמל התעופה הוא מעולה והוא פועל 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה, כך שבכל שעה שתזדקקו להגיע לנמל התעופה, לכו לפינה הדרום מזרחית של הככיכר, ועלו על אוטובוס שמספרו X95 מחיר הנסיעה מסינטגמה לנמל התעופה עומד נכון לשנת 2018 על 6 יורו, לסרוגין ניתן לקחת את המטרו עד תחנת מונסטיראקי [ תחנה אחת מסינטאגמה ] ומשם להמשיך במטרו עד נמל התעופה, משך זמן הנסיעה זהה באוטובוס או במטרו, אלה במטרו המחיר יותר מכפול.

רחוב קולוקוטרוני Kolokotroni מלא בברים של קוקטיילים. הרחוב ממוקם כ-500 מטר מכיכר סינטגמה. אחד מהם אשר נחשב לטרנדי ומצוין נקרא Booze. יש בו ירידה לחצר ו- 2-3 מפלסים. אחד מהם זה גלריה ואחד מהם משמש כמועדון בחורף. מוזיקה מגוונת, לפעמים דיג'יי, וויי פיי מעולה ואווירה נעימה גם למי שבא בשעות הצהריים לקפה רגוע.
כתובת: Kolokotroni 57
שעות: 11:00-03:00

להלן מפה עם מיקום כיכר סינטגמה, מתחנת למפה הסבר קצר :


הצג מפה גדולה יותר

הסבר מפה : ראה מצד שמאל לנקודת כיכר סינטגמה באדום, את רובע הפלאקה של אתונה [ האיזור המוכר והמתוייר ביותר באתונה ] ממנו נשקף האקרופוליס המצוי בו, בנוסף ראו בצד שמאל את שכונת psyri איזור חיי לילה מאד תוסס ונחשב באתונה, המצוי מרחק הליכה של 10 דקות מסינטגמה, גבעת ליקאביטוס מימין היא הנקודה הגבוהה ביותר באתונה, מרחק של 20 דקות הליכה מכיכר סינטגמה.

להלן מספר מלונות מומלצים המצויים ממש על או סמוך לכיכר סינטאגמה :

Classical King George Palace מלון 5 כוכבים ממש על כיכר סינטאגמה : להזמנה

NJV Athens Plaza מלון 5 כוכבים נוסף ממש על כיכר סינטאגמה : להזמנה

Electra Palace Hotel Athens המלון השלישי המומלץ ביותר בקטגוריית 5 כוכבים : להזמנה

Amalia Hotel מלון 4 כוכבים מצויין 200 מטר מהככיכר דרומה : להזמנה

Astor מלון 4 כוכבים במחיר של 3 רק 150 מטר מהכיכר : להזמנה

Hermes Hotel מלון שלושה כוכבים כ 300 מטר מכיכר סינטאגמה : להזמנה

A for Athens מלון מאד נח, 800 מטר מסינטאגמה ו 200 מטר ממונסטראקי : להזמנה

Central Hotel מלון 3 כוכבים מהמומלצים, רק 200 מטר מסינטאגמה : להזמנה

Plaka Hotel מלון 3 כוכבים נוסף ומומלץ, 600 מטר מסינטאגמה בפלאקה : להזמנה

Best Western Amazon Hotel  רק 250 מטר מהכיכר, 3 כוכבים נח מאד : להזמנה

Electra Hotel Athens ארבעה כוכבים רק 200 מטר מהכיכר : להזמנה

Hotel Fresh המלון עם הבר על הגג היפה באתונה 1 ק"מ מהכיכר : להזמנה

תחנת המטרו של SYNTAGMA
היא אחת מתחנות המטרו המיוחדות והמעניינות ביותר בעולם והיא אטרקציית חובה באתונה גם אתם לא צריכים לנסוע במטרו של אתונה, במהלך חפירת התחנה התגלו ממצאים ארכיאולוגים נדירים מתקופות שונות אלה מוצגים בקירות זכוכית ענקיים שמהווים את הקירות של התחנה, מחזה מיוחד ומרהיב גם לחובבי ארכאולוגיה אך לכאלה שלא, ראו וידאו מצורף :

בתמונה : חלק מכיכר סינטגמה בחג המולד, באמצע התמונה מאחורי הקרוסלה מתחיל מדרחוב הקניות ארמו, כיכר סינטאגמה למרות ההפגנות מעת לעת, היא עדיין המקום הנכון והמומלץ ביותר ללינה במרכז אתונה.

שימו לב לקו האוטובוס X95 הפועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע בין נמל התעופה של אתונה לכיכר סינטגמה
[על המפה מסומן בכחול]
לכן גם מאד מומלץ ללון במלונות המצויים באיזור סינטגמה, לא רק שמדובר באיזור הנעים ביותר של אתונה אלה גם הקירבה לתחנת האוטובוס של קו זה, תהפוך לכם את הכניסה לאתונה לקלה מאד וגם את היציאה ממנה בחזרה לנמל התעופה.אם אתם זקוקים להגיע לנמל פיראוס מנמל התעופה :
הדרך הנוחה ביותר היא לקחת את אוטובוס X96 המקביל של X95 אוטובוס זה רץ 24 שעות ביממה בין נמל התעופה של אתונה לנמל המעבורות וההפלגות של פיראוס, אם יש לכם כמה שעות להעביר באתונה, קחו את אוטובוס X95 סעו למרכז אתונה ורדו בסינטגמה, טיילו באיזור הפלאקה והאקרופוליס ואז קחו את הרכבת מתחנת monastiraki אל נמל פיראוס, רכבת זו פועלת החל מ 5 בבוקר ועד חצות כל 5 דקות, משך הנסיעה כ 15 דקות.

קל מאד להגיע מנמל התעופה של אתונה למלונות אלה ולעוד כ 100 מלונות נוספים רובם מצויים סביב כיכר סינטאגמה, אגב, אם אתם צריכים להגיע לנמל פיראוס ללקיחת הפלגה לאיי יוון, לינה בסינטגמה נוחה מאד מאחר ועלות מונית בבוקר לנמל פיראוס תעלה לכם כ 20 € בלבד, מחיר אחיד למוניות באתונה היוצאות מכיכר סינטגמה לפיראוס, אפשרות נוספת לכו ברגל לתחנת מונסטיראקי, כ 15 דקות הליכה מסינטגמה ושם עלו על הרכבת לפיראוס, זו מתחילה לפעול מדי יום בשעה 05:30 ויוצאת כל 10 דקות, עלות הנסיעה בקו זה לפיראוס 2 יורו, משך הנסיעה 20 דקות.

אין מה לחשוש מההפגנות באתונה המתקיימות בסינטגמה, אם אתם רואים שהרחובות מתחילים לאט לאט להתמלא בהמון יוונים המניפים שלטים, צועקים ושוטרים שלאט לאט ממלאים את הרחוב הראשי בה נמצאת הכיכר, פשוט קחו את עצמכם ולכו למלון עד שהעניינים ירגעו למרות כל הבלאגן באתונה מספר התיירים שנפגעו במהומות עומד עד כה על אפס, בטלביזיה זה נראה אמנם מפחיד מאד, אבל תאמינו לנו, אנו נמצאים כל העת באתונה, למרות שהמצב ביוון קשה, לא ממש מפחיד להסתובב באתונה או באיזור כיכר סינטגמה עצמה, התקשורת יודעת לבצע דרמטיזציה של הארועים, כך שהם יביאו יותר רייטינג ועם זאת משנה זהירות מצידכם בכל זאת, לא יזיק.

בכל שאלה שיש לכם על אתונה, צרו קשר עם מוקד שרות הלקוחות של אתר אתונה הישראלי, נשמח לעזור!
[email protected]

 ראו 250 מלונות באתונה ללא עמלות הזמנה : לחצו כאן

הכי בטוח באתונה : הזמנת מלון | מונית | סיור מודרך | השכרת רכב | ראו גם איי יוון

 

 

 


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il