אתר העיר אתונה
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

סיורים מודרכים באתונה (גם בעברית)

אחרי שנים רבות שצוות אתר אתונה אירגן ותיאם לישראלים הדרכות באתונה, החל מיוני 2022 אתר אתונה מאפשר לכל מי שעוסק בהדרכה בעברית באתונה וגם באנגלית לפרסם אצמו בעמוד "טיול עם מדריך באתונה" [ עמוד זה ]  של אתר העיר אתונה וזאת בכדי לחסוך מאיתנו [ צוות אתר אתונה ] את הנושא של תאום או הפנייה מול המדריכים השונים באתונה, בעמוד זה נציג לכם את כל המדריכים הקיימים באתונה וכאלה שהביעו עניין ורצון להיות מפורסמים בעמוד זה של אתר אתונה [ האתר המקצועי והגדול בישראל למטיילים באתונה ] אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שמי שמשקיע בפרסום של עצמו, מתייחס לעבודתו ולעסק שלו ברצינות ולכן סביר שמבצע סיורים טובים ורציניים באתונה, בנוסף אנחנו לא מאפשרים פרסום של "כל אחד" ואננו מבצעים בדיקה של המדריכים שאננו מכניסים לעמוד זה של אתר אתונה, בכדי לבדוק שהם עומדים בתנאי הסף להדרכה בעברית או באנגלית באתונה.

האם כדאי לקת סיור מודרך באתונה?

לדעתנו בהחלט כן, סיור מודרך יכול להעשיר אתכם במידע רב ומעניין שאינו קיים ברשת או ויכול להפוך את חוויית הביקור שלכם באתונה למעניינת וטובה הרבה יותר, אך עם זאת שימו לב, למדריכים דוברי עברית שאינם אזרחי יוון אסור להדריך באתרים הארכיאולוגים בעיר אתונה, אלה אם מתלווה אליהם גם מדריך מקצועי המאושר ע"י לשכת התיירות של יוון, כלומר עם המדריכים דוברי עברית המצויים בעיר אתונה תוכלו לקבל סיורים למגוון של מיקומים אחרים שאינם אתרים היסטורים רשמיים ועדיין גם בהעדר ההדרכה באתרים הארכיאולוגים הרשמיים ניתן לקבל הדרכה בעברית או באנגלית באתונה יש בה ערך מוסף רב וללא ספק כאמור סיור מודרך באתונה בעברית או באנגלית הוא שדרוג לחויית הטיול שלכם באתונה.


HOLIDAYPLAN
חברת הולידי פלאן מקיימת סיורים מודרכים באתונה עם רכב נח וממוזג להחל ממטייל אד ועד קבוצות של 20 איש, הטיול הינו טיול בוטיק פרטי רק עבורכם, עם נג מקצועי ובנוסף מדריך דובר אנגלית, כל המדריכים של הולידיפלאן מכירים את אתונה בצורה אבסולוטית ווויית הטיול עם ברה זו הינה מיטבית, שימו לב שמלבד סיורים באתונה עצמה, הברה המצויינת מבצעת גם סיורים מחוץ לאתונה, לכיף סוניון, דלפי, נאפליון ועוד.. לברור, תיאום הצעת מחיר והזמנה של סיור עם הולידי פלאן כנסו לאתר האינטרנט של החברה

 - - - - -

1. סיור רגלי בעברית - הסיור בליווי מודרך בעברית באתונה יתחיל מהמלון שלכם (במידה ומרכזי), שם תפגשו עם המלווה לסיור - מקומי דובר עברית מצויינת - ותצאו ל-5 שעות של סיור רגלי מלווה בהסברים מרתקים על אתונה ההיסטורית. הסיור כולל ביקור בספוטים המרתקים והחשובים של מרכז אתונה וביניהם: כיכר סינטאגמה וחילוף המשמרות של חיילי המשמר, בית הפרלמנט היווני, שכונת הפלאקה (אתונה העתיקה, למרגלות האקרופוליס), כיכר מונאסטיראקי, איצטדיון פנאטינאיקו שאירח את האולימפיאדה הראשונה בהיסטוריה של העידן המודרני. בין לבין תוכלו גם לטעום ממטעמי אתונה. אם אתם עם ילדים נשתדל לספק לכם מגוון חוויות במהלך המסלול. עלות הסיור המודרך בעברית באתונה אינה כוללת את האוכל, ואינה כוללת כניסה לאתרים כלל - ממליצים להכנס לאתר האקרופוליס עצמו או למוזיאון האקרופוליס עצמאית לאחר הסיור (במהלכו תקבלו הסברים). מומלץ לקחת את הסיור באתונה לצורך היכרות עם מרכז אתונה, הסיור כיפי וחוויתי, הוא אינו סיור "כבד", זמן להנות! וכן, מומלץ לעשותו ביומכם הראשון בעיר כיוון שהסיור יתן לכם גם בהמלצות להמשך הביקור באתונה, שימו לב שמדריך כזה או אר באתונה עשוי להציע סיור דומה או שונה ויש לברר מול המדריך שברתם לגבי מסלול הסיור המוצע.

2. סיור גרפיטי באתונה - סיור רגלי ופרטי יחד עם תושב העיר, מקומי, יליד אתונה ודובר עברית רהוטה. הסיור ב'דאון טאון' אתונה, "החצר האחורית" של אתונה, שאינה במסלול התיירים הקבוע. היכרות עם הדופק של העיר דרך אומנות הרחוב הבועטת, שאין מקום בו טוב יותר לצפות בעבודות הקיר המרהיבות, יותר מהשכונות מטרקסורגיו וקרמיקוס. הסיור מתובל בסיפורים פיקנטיים מקומיים. משך הסיור כ-4 שעות. בנוסף תקבלו מהמדריך שלל המלצות קולינראיות שילוו את המשך הביקור שלכם בעיר, מספר מדריכים דם דוברי עברית וגם דוברי אנגלית מקיימים סיורי גרפיטי באתונה לקם במסלול כהז או אר אבל רובם מרוכזים במרכז ההיסטורי של אתונה.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


סיורים פרטיים מחוץ לעיר: 
סיור במונית, ואן, מיניבוס, או אוטובוס או מספר אוטובוסים, תלוי בהרכב שלכם. הסיורים הם פרטיים ובליווי נהג מקצועי דובר אנגלית רהוטה שיוביל את הסיור וילווה בהסברים. הדרכה בתוך אתרים היסטוריים אינה אפשרית, אך תקבלו הסבר מהנהג ותוכלו להיכנס ולסייר עצמאית באתר. הסיורים הפופולארים והמומלצים ביותר מאתונה ליעדים במרחק נסיעה אפשרי ליום סיור של 8-10 שעות:

קייפ סוניון - הסיור כולל נסיעה וביקור בספוטים יפים בריביירה אתונה ורצועת החוף הדרומית, כולל פיראוס ווליאגמני ועד קייפ סוניון בדרום, שם ניצבים שרידי מקדש פוסידון ומשקיפים על הנוף היפיפה של הים האגאי. הכניסה לאתר בתשלום נפרד בקופות האתר ואינו כלול בסיור.

נאפליו, אפידברוס, קורינטוס - הסיור המבוקש ביותר שלנו, הוא מגוון וכולל גם נופים, גם היסטוריה מפוארת וארכיאולוגיה וגם ביקור בעיר היפה ביוון. ראשית נעצור בתעלת קורינתוס לתצפית על התעלה, נעלה למבצר אקרוקורינתוס להינות מהנוף המרהיב של המפרץ הקורינתי, מי שירצה יוכל להיכנס למבצר (תשלום בכניסה עצמאי), מפה נמשיך אל אתר אפידברוס הכולל את התיאטרון הרומי השמור ביותר ביוון בעל אקוסטיקה מופלאה (הכניסה לאתר בתשלום נפרד) ולסיום נגיע אל נאפליון, העיר היפה ביוון, העיר שהיתה בירתה של יוון וכוללת כיכר וסמטאות ציוריות, מבצר מרהיב הצופה אל העיר ומקום טוב לעצור לארוחה יוונית מצויינת.

דלפי - מרכז העולם על פי המיתולוגיה היוונית, האתר של דלפי והאורקל, הם אחד מהאתרים הארכיאולוגים החשובים ביוון. 

מטאורה - היעד המבוקש והמוכר ביותר ביוון, תופעת הטבע של הצוקים המזדקרים בעמק ובפסגותיהם מנזרים. המנזרים התלויים של מטאורה מוכרזים על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונחשבים לאחד מפלאי עולם. היכונו ליום ארוך של נסיעות אך אתר שהוא חובה.

השאירו פרטים ונשמח לספק לכם יותר מידע והזמנה של סיורים מאתונה ומחוץ לאתונה עם המדריכים המומלצים ביותר.

חלק קטן ממכתבי התודה שאנו מקבלים:

היי שרית
רוצות להודות לך על הסיור היום. 
חזרנו הרגע מהסיור עם גבריאל. היה נפלא! 
נהננו מאוד. איש מעניין ומקסים, בעל ידע עשיר. היה קשוב אלינו. הצליח לעניין גם את בנותינו הצעירות( 19,24) . 
ממליצות בחום 
ורד
שרית שלום
רצינו להודות לך ולפניה באופן אישי. 
הסיור איתה היה מהנה , משכיל, זורם. 
פניה היתה נפלאה ולקחה אותנו בכל מהלך הטיול למקומות בקצב הליכה הכולל הסבר על חדש וישן בעיר ושיח שהיה פשוט מהנה לנו כמבקרים בפעם הראשונה באתונה.
נמליץ בחום 

שלום שרית,
חשוב לנו מאד לתת משוב על הסיור עם פאני. היינו ארבע נשים בסיור פרטי איתה שנמשך שש שעות. פאני לקחה אותנו לכל האתרים המשמעותיים והרחיבה בהסברים מרתקים על כל מקום בו היינו.
נהננו מאד מהידע שלה, מהאופן בו היא הנגישה לנו את הידע ובעיקר מאישיותה הנעימה. פאני נענתה לצרכים שלנו, ניווטה ברגישות את הסבריה,  הייתה קשובה לבקשות שלנו ונתנה לנו מידע חשוב כתיירים באתונה.
נהננו מהידע שלה בהיסטוריה, בפוליטיקה, באמנות ובאדריכלות. היינו קבוצה מאתגרת ששואלת שאלות בלי סוף ופאני האזינה בסבלנות ובחיוך מקסים וענתה לכל שאלותינו.
אנחנו שמחות מאד שזכינו לסייר איתה בעיר ולהכיר אותה. 
תודה, אורלי, ענת, יעל, אילנית.

'אני רוצה להודות לכם על הסיור המודרך בעברית שהיה לנו באתונה. המדריך אלברטו היה ממש מצויין. הוא בן אדם מאד נחמד, ובעל ידע אינסופי ביוון בכלל ובאתונה בפרט. הסיור היה באווירה מאד טובה, והוא לקח אותנו גם למקומות נוספים שלא היו רשומים באתר, אנא הודו לאלברטו בשמנו שוב, ובטוחני שכל סיור איתו בעתיד, יהיה חוויה מאד נעימה'

'הי דניאל, ברצונינו להודות לך מקרב לב על הסיור בהדרכתו של אלברטו בעיר אתונה לפני שבוע. אלברטו מכיר את העיר היטב, מבין את רוח המקום ויודע היסטוריה, אמנות ופוליטיקה יוונית מצויין. זכינו בהיכרות מעמיקה עם המקום ונהנו מאד מדרך העברת הדברים, אלברטו לבבי, מקצועי ומלא רצון לסייע ולייעץ בכל נושא שצץ במהלך הסיור. כן ירבו מדריכים מעולים שכאלה. אביטל ואיתן מכטר'

'שלום. לפני כחודש ערכנו סיור מודרך בעברית באתונה עם מדריך בשם גברילוס. מאד נהננו מהסבריו ואופיו הידידותי ורצינו ליצור איתו קשר. אפשר לקבל בבקשה את המייל או מס הטל שלו? בברכה - משפ' תבור-גרינברג (2+3 ילדים)'

'שלום ותודה לכם על הסיור הנפלא שארגנתם לנו עם לוסי, היא הייתה נהדרת וגם עזרה לנו בעוד המלצות לאחר הסיור שהיה מרתק בפני עצמו. תודה רבה שוב, משפחת עמיהוד'

'שרית שלום, הסיור עם גברילוס היה נעים וכיפי, הגמישות שגברילוס הפגין כלפי הרצונות המשונים שלנו בנושא קניות מיוחדות הייתה כל כך נוחה שיכולנו להמשיך לטייל איתו עוד כמה שעות בכיף וללא ספק נמליץ על הסיור איתכם בכל הזדמנות, תודה על הכל וגם תודה על ההמלצה על המלון, בדיוק במיקום הטוב ביותר באתונה, עכשיו אחרי 3 ימים באתונה אנחנו יודעים שהיה חשוב לקחת את עצתכם, תודה, משפחת שגב'

'שרית שלום, רצינו לומר תודה גדולה עם הסיור שהיה לנו עם ספירוס, הוא פשוט נהדר, יודע כל כך הרבה גם על ההיסטוריה של יוון וגם על ההיסטוריה של ישראל והוא בן אדם מקסים, מאלתר לבקשות של הילדים ומפתיע כל פעם מחדש, פשוט הנאה וסיור נהדר, תודה רבה על ההמלצה, משפחת אלדר'

 


 ראו גם: טיול משפחות ביוון  - סיור מודרך בסלוניקי בעברית  - טיול מאורגן ליוון


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il