Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

הפלגה לאיים הסארונים

האיים הסארוניים הם קבוצה של איים מיוחדים ושקטים, המצויים דרומית לאתונה במרחק של הפלגה קצרה יחסית מנמל פיראוס. לחלק מהאיים תוכלו להפליג מאתונה ליום של טיול, ובאחדים מהם תוכלו ממש להעביר חופשה או מספר ימים (מומלץ). האיים המומלצים ביותר לביקור של יום מאתונה: אגינה, הידרה, ספצאס והאיים המתאימים ביותר לחופשה הם: אגיסטריספצאסהידרה. כרטיסים להפלגות ניתן לרכוש בנמל פיראוס, אין חובה לרכוש כרטיסים מראש, פשוט מגיעים לנמל פיראוס ל-GATE ממנו יוצאות ההפלגות לאיים הסארוניים. רוכשים כרטיסים בקיוסק ברציף, ועולים על אחד מכלי השייט הרבים המשייטים מפיראוס לאיים אלה מדי יום. לברור לוחות זמנים של הפלגות לחצו על עמוד הפלגות ביוון

להזמנת כרטיסים לשייט יומי [ קרוז ] מאתונה לאיים הסארונים


 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

האי הידרה Hydra
 
חופשה בהידרה, הרכבה : טיסה לאתונה > כרטיסים להפלגה > מלונות בהידרה

באי המיוחד מאד הידרה, אין כניסה לכלי רכב והמעבר בין כפר לכפר מבוצע אך ורק עם חמורים או ברגל. זהו אי מקסים ומאד סטייליסטי ונחשב גם לאחר האיים המיוחדים של יוון. לא מדובר באי של חופים מרהיבים, אבל כן של אווירה נינוחה ורגועה, ללא כלי רכב וטוסטוסים, מסעדות מצויינות וחיי לילה שקטים. האי תפס תאוצה מבחינה תיירותי, בעיקר אחרי שהזמר לאונרד כהן רכש בית על האי והתגורר בו תקופה מסוימ, ואף כתב כמה משיריו המפורסמים ביותר בשהותו על האי הידרה, שווה להגיע לאי הידרה במסגרת של יום טיול מאתונה, מומלץ עוד יותר להגיע לכאן לחופשה רגועה של כמה ימים.

האי אגינה aegina

חופשה באגינה, הרכבה : טיסה לאתונה  > כרטיסים להפלגה > מלונות באגינה

האי אגינה הוא האי הקרוב ביותר לפיראוס, מידי יום מתקיימות אליו הפלגות רבות מנמל פיראוס, כך שתוכלו להפליג אליו לטיול יום, כמעט בכל אחת משעות היום ולחזור לאתונה. היחוד באי אגינה אינו החופים שלו, אלא האווירה המאד מקומית ונטולת פוזות. שוק הדגים המקסים באגינה סיטי, הסימטאות הצרות בצד המרוחק ממדרחוב החוף [המעט תיירותי], הכפרים הקטנים בתוככי האי עם אורח החיים האיטי והשלו ונמלי הדייגים האמיתיים כל כך של אגינה. בנוסף, חובבי הארכיאולוגיה ימצאו באי את מקדש אפאיה, אחד המקדשים החשובים ביותר של יוון. אגינה שימשה בעבר כבירתה של יוון ואחד מנמלי הים החשובים ביותר של יוון. אטרקציה נוספת באי היא גידול עצי הפיסטוק, על האי גדלים הפיסטוקים שנחשבים לאיכותיים ביותר בעולם והם נמכרים על האי בכל פינה ובכל צורה, גלידת פיסטוקים, עוגיות ועוגות פיסטוקים. בהחלט שווה להגיע לאגינה ליום טיול ואפילו מומלץ ליותר מכך.

האי אגיסטרי agistri

חופשה באגיסטרי, הרכבה : טיסה לאתונה > כרטיסים להפלגה > מלונות באגיסטרי.

לאי אגיסטרי מתקיימות כ 2-4 הפלגות מדי יום מפיראוס, ועוד 2-3 הפלגות מדי יום מהאי אגינה [השכן הגדול שלו]. אגיסטרי הוא אי מקסים ומעולה לחופשה של ממש, חופי הים שלו הם חוליים ורדודים עם מי ים בצבעי טורקיז, יש באי גם מסלולי טיול והליכה מקסימים ונוחים, אי לא המוני, מקום המעניק אווירה של חופשה שקטה ונינוחה באופי יווני אותנטי ואמיתי. למידע נוסף על האי אגיסטרי כדאי להכנס לאתר האי בעברית ראו : אגיסטרי.

האי ספצסאס spetses

חופשה באגיסטרי, הרכבה : טיסה לאתונה > כרטיסים להפלגה > מלונות בספצאס

האי ספצאס הוא שילוב מקסים של אי עם חופים מעולים, עיירות מקסימות, יערות "אורן ירושלמי" עבותים, טברנות מעולות ואווירה טובה של חופש. מבין קבוצת האיים הסארוניים, הוא אחד האיים המרוחקים יחסית מפיראוס. אבל אם חיפשתם יעד מיוחד לחופשה, האי ספצאס הוא בחירה מעולה. יש בו גם כמה מלונות בוטיק מעולים ומאד מומלצים, תוכלו לשלב טיולים בכפרים המקסימים של האי, מסלולי הליכה ונופש בעיירה ספצאס המקסימה והנקיה. העיירה הנעימה Methana המצוייה ביבשה של הפלופונס ונושקת לחופי המפרץ הסארוני היא עיירת נופש נעימה ופופולרית למדי, חוף יפה ומקום נעים להעברת חופשה רגועה גם בשיא עונת התיירות, חלק מכלי השייט המשייטים דרומה לכיוון האי פורוס והאי הידרה עוצרים גם במת'אנה [ יש לברר בלוחות הזמנים ע"פ סוג כלי השייט ] .

מפת האיים הסארוניים : 


הצג מפה גדולה יותר יש לכם שאלה, בקשה או צורך בהמלצה, צרו איתנו קשר. ראו גם מידע מתוך יוון והאיים האיים הסרונים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il