Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

שכונת פסיכיקו אתונה Pcychiko Athens

ביוונית: Ψυχικό
Psychiko הוא יישוב ומקום מושבה בעיריית פילותיי - פסיקו במגזר הצפוני של אתונה. זה היה אחד האזורים הראשונים שאוכלסו סביב מרכז אתונה. היא נבנתה ומשתרעת מסביב לטורקובוניהמהצד המזרחי, ובשילוב עם מתווה עיירת הגנים האנגלית ורמת ההכנסה הגבוהה של תושביה, הצליחה לשמור על אופי הקהילה עד לשנים האחרונות. זהו אחד האזורים באתונה עם הכי הרבה ירוק ונוף יפהפה, לרוב תראו ברחובות תושבים נהנים מהליכה או מטיול אופניים. גורם הבנייה נותר גם היום על 0.6, וכתוצאה מכך השטח מיושב בדלילות. מלבד אופי עיר הגן שלה, פסיכיקו הוא אחד האזורים היקרים ביותר במדינה (סטטיסטית העירייה היקרה ביותר מאז 1970) בשל האסתטיקה האדריכלית הגבוהה ובנייני היוקרה, שרבים מהם מהווים דוגמאות ייחודיות למקצבים של אדריכלות עירונית של המאה ה-20 ובמקביל בשל המרחק המינימלי ממרכז אתונה בהשוואה לערי גן אחרות כמו למשל קיפיסיה, תרקומקדוניס, דיוניסוס ואקאלי. שגרירויות וקונסוליות רבות ממוקמות בעיריית פסיקו, כמו גם בתי ספר פרטיים כמו אתונה קולג', ארסאקיו ובית ספר מוראיטי.

נקודות עניין
פאליה אגורה - השוק הישן
השוק הישן היה המרכז של Psychiko מאז 1930, שכן הוא ענה על הצרכים התפקודיים היומיומיים של משקי הבית והיה נקודת מפגש לתושבים. היה לו אטריום והיה מוקף בארקדות. הוא עוצב בשנת 1924 על ידי Sotirios Maiasis. מאז שנות ה-90 הוא לא נוצל עקב סכסוכים משפטיים עם חברת KEKROPS, המחזיקה בשטחי קרקע נרחבים ב-Psychiko שבנתה. השוק של Psychiko עבר מאז ל-Nea Agora, כמה רחובות למעלה.

נאו אגורה - השוק החדש
Nea Agora הוא האזור היחיד בפסיכיקו הפטור מאופי המגורים של האזור, שכן יש בו חנויות, בית מרקחת, כמה מסעדות ומרכז שירות אזרחי. הוא ממוקם באזור משולש התחום ברחובות גרמו, ויצ'י ודפני ורחוב ה-28 באוקטובר עובר באמצעו. אזור זה הוא אחד הבודדים בפסיכוקו שאוסף תנועה משמעותית והמונים, מה שבין היתר נובע מהמרכזיות שלו. ליתר דיוק, לרחוב ה-28 באוקטובר (הממשיך כרחוב Evrou) יש תפקיד תחבורתי חשוב שכן, עובר דרך טורקובוניה, הוא מחבר בין האגן המזרחי והמערבי של אטיקה, בעוד שהוא מחובר גם לכביש האזורי גלאציו, ובכך מציע גישה לקיפסלי ופוליגונוס. בניו אגורה יש גם מגרש משחקים ופארק עם ציוד כושר.

ארמון פרידריך
האחוזה המרשימה ברחוב דיאמנטידו שנודעה כ"ארמון פרדריקי" נקנתה בשנת 1937 על ידי המלך ג'ורג' השני כדי לשכן את הזוג העתידי של פבלוס ופרדריקיס. לאחר מותו של המלך פול, זה הפך למגורה הקבוע של המלכה האם פרדריקיס. עם ביטול המלוכה במשאל העם של 1974, מדינת יוון, ובמיוחד חברת הנדל"ן הממלכתית, החליטה למכור אותה במכירה פומבית. היא נקנתה על ידי משפחת האציאואנו (בעלי חברת איזיג'ט), תמורת 316,000,000 דרכמות.

מגדלור פסיכיקו
האזור נקרא על שם רמזור שעמד בשדרות קיפיסיאס. המגדלור נפגע ממכונית וגרם לתאונה קטלנית ב-1933 ומאז לא הותקן מחדש. המונח מתייחס גם לאזור מול Leoforo, השייך ל-Neo Psychiko - נקודת ציון של האזור מאז שנות ה-70 היא החנות הענקית של AB Vassilopoulos (בצד Neo Psychikos). במגדלור פסיכיקוס נמצאת עבודת האמנות המודרנית - מטריות מאת Giorgos Zongolopoulos, גרסה קטנה יותר של הפסל הדומה בסלוניקי. עוד באותו אזור, לצד הקונסוליה הלובית נמצא בית הספר למיעוטים הלובים, בו גם מסגד לצורכי הדת של הקהילה. על הכביש מתחת לבית הספר הזה נמצאת תחנת המוניות של Psychikos.

גלריית פסלים חיצונית Psychiko Outdoor Sculpture Gallery
גלריית הפסלים החיצוניים של Psychiko ממוקמת בכיכר "Giorgou Zongolopoulos" בשדרת הדמוקרטיה ליד כנסיית אג. דימיטריו. זוהי גלריית פיסול החיצונית העירונית היחידה ביוון המוקדשת לעבודתו של אמן. בחלל ישנם שישה פסלים בקנה מידה גדול של זונגולופולוס ("אלכסנדר", "פוסידון", "פסל TIF", "מעגלים אולימפיים", "טור" ו"אירנה") המכסים פרקי זמן שונים של יצירות האמן והותקנו לאחר הקלות מצד קרן זונגולופולוס (שהוענקה לחמישה מהפסלים) והאספן זכריה פורטלאקיס.

טורקובוניה
טורקובוניה או ליקובוניה של אתונה היא רכס הגבעות הגבוה ביותר (מעל פני הים) והרחב ביותר באזור המרכזי של אגן אתונה. כך הוא מחלק את האגן למזרחי ומערבי. בימי קדם הם נקראו אגסמוס. משנת 1937 עד 1976 בטורקובוניה הפעילה חברת KEKROPS מחצבה וכך הגיאומורפולוגיה של האזור, במקומות רבים, נפגעה באופן בלתי הפיך. למרות שכיום המחצבה סגורה, האלמנט התעשייתי נותר חזק מאוד באזור. מבנים נטושים, מבני בטון ואשפה מסוגים רבים פזורים בטורקובוניה, הנקראת מסיבה זו גם דמאריה. משנת 1988 ועד היום, החברה נמצאת בסכסוך משפטי עם מדינת יוון ועיריית פסיקו בנוגע לבעלות-ניצול הקרקעות הללו.

נקודות מפגש ובילוי

Psychiko תמיד מחדשת במשהו חדש תוך שמירה על כמה מהמקומות הקלאסיים שלה.
VeriTable, המסעדה שעושה כבוד למורשת הקולינרית הצרפתית, היא התשובה לקפה, ארוחה טובה או דרינק. אם אתם גרים באזורים שמסביב ולא רוצים לטייל למרחקים, הכיכר ב-Neo Psychiko תמיד מעניינת.

אם אתם מאוהבי המתוקים, לא תתאכזבו, שכן באזור תמצאו מספר חנויות המתמחות בסוגן. קונדיטוריית הבוטיק Dimitres Economides מומלצת עם קרואסונים טעימים. הג'לטריה המודרנית Le Greche לגלידה איכותית ו-The Sweet Spot לעוגות בסגנון אמריקאי, לצד חנויות קלאסיות, כמו Camelia שהתפרסמה כבר שנים בזכות ממתקי הרטרו שלה. אם אתם מחפשים קפה טוב, שווה לעצור ב- Kudu לקפה מיוחד.

Parlo
מסעדה המגישה מטבח איטלקי בצורה מודרנית, הוקמה בחלל נוח ומסודר. מנות מוקפדות, מתכונים מעניינים וגיוון לחובבי הפסטה ולחובבי הפיצה. המסעדה מתאימה לארוחת צהריים עם חברים או משפחה, תוכלו ליהנות מארוחה טובה ומכוס יין בסביבה רגועה.
הפיצה בולטת בפריכות ובשילובים הטעימים שלה, הפפרונלה עם רוטב עגבניות, פפרוני, מוצרלה, טלג'יו וטימין והפטבוי עם רוטב עגבניות, מוצרלה, פרמזן וחזיר מעושן.
25A Adrianiou, Athens

Zebra Bar Athens
לפני שנה, Zebra Bar Athens פתחה את שעריה בכיכר Neo Psychikos, והביאה לה משהו שונה, בהיותו בר קלאסי עם טוויסטים ונקודת מבט אחרת. כיום, הוא התפתח לאחת מנקודות המפגש הפופולריות ביותר באזור הרחב, בולט בחלל האלגנטי שלו עם הבר המרשים שלו והעבודה המצוינת של כריסטוס הוסס וצוות הבר מבחינת משקאות. Zebra Bar Athens גם הראתה את הדגש שלה על מוזיקה טובה, עם השקעות משמעותיות בסאונד ואירוח של תקליטנים חשובים למדי על הסיפונים שלה. כבר זמן מה הוא פתח את הפרק המוזיקלי החדש שלו, עם ה-Zebra Jazz Sessions. המותאמים תמיד לסגנון ולאישיות הכללית של הבר, החיים באים להוסיף עוד סיבה להיות במקום ה-7 של פריקליוס.
Perikleous 7, Neo Psychiko

Nolita
מסעדה אהובה של מטבח איטלקי, Nolita משלבת את האווירה הרגועה שאתם מחפשים במהלך היום עם סביבה מסוגננת לבילוי הלילה שלכם. מהמרגריטה הפשוטה עם מוצרלה די בופה, עגבניות סן מרזאנו, פרמזן ובזיליקום ועד למרינרה עם פילה אנשובי וסן דניאלה עם פרושוטו וגבינת גורגונזולה - כל פיצה עשויה היטב. במתאבנים תמצאו את Vitello Tonnato, בעוד שהפסטות מלאות בלהיטים קלאסיים כמו Bucatini Cacio e Pepe, פפרדלה בולונז וריגטוני אמטריצ'יאנה. חובבי הבשר ימצאו במנות העיקריות טליאט ואוסובוקו.
Dec. Vassiliou 10, Neo Psychiko

Foititis
Foititis, בית קפה הפועל משנת 2005, הוא מקום בילוי קלאסי כבר כמה שנים בכיכר אלפתריה. בתפריט שלו תמצאו אפשרויות ציפורו ואוזו, מבלי לפספס יין ובירה, לשילוב עם מגוון דגים ובשר. פלפלים חריפים וצ'יפס, סגנאקי, תפוחי אדמה עם גבינה, סקורדליה וטירוקאפטרי הם חלק מהמתאבנים. בפירות הים תמצאו אנשובי וסרדינים במרינדה, מולים מאודים, קלמארי, דניס פרבזה, מוס פרווה ואפילו מרק דגים. 
Themistokleous 72-74, Neo Psychiko

Papillion Bistrot
בר ביסטרו לכל היום - מסעדה המגלמת את תרבות הביסטרו של פריז וניו יורק. Papillion Bistrot לוקח את השראתו מהבל אפוק לעידן הג'אז ויוצר תפאורה בטוב טעם. כאן תוכלו למצוא מענה לכל שעה ביום - ממגוון עשיר של ארוחת בוקר וצהריים ועד לארוחת ערב. יינות, בר, קפה ומתוקים, כמו גם בראנץ' ביום ראשון, יש רשימה נפרדת.
242 Olympianikon &, Solomou 1, Neo Psychiko

המלצות לינה בפסיכיקו - 

The HostMaster Luminous Elite Estateathens
דירה זו כוללת 4 חדרי שינה, מטבח עם מדיח כלים ותנור, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, פינת ישיבה ושני חדרי רחצה עם אמבטיה. מגבות ומצעים כלולים בדירה. גבעת ליקבטוס נמצאת במרחק של 5.2 ק"מ מהדירה, והאוניברסיטה הטכנית הלאומית - קמפוס זוגרפו נמצאת במרחק של 5.3 ק"מ משם. שדה התעופה הקרוב ביותר הוא אלפתריוס וניזלוס , שנמצא במרחק 26 ק"מ. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

Deluxe & Modern Apartment In Athens
דירה זו מציעה נוף לעיר ואינטרנט אלחוטי חינם בכל האזורים. הדירה הממוזגת כוללת חדר שינה אחד, סלון, מטבח מאובזר במלואו עם מדיח כלים ומכונת קפה, וחדר רחצה אחד עם מקלחת ומייבש שיער. מגבות ומצעים מסופקים בדירה. תחנת המטרו אתניקי אמינה נמצאת במרחק של 1.2 ק"מ מהדירה, והלקספו - מארוסי נמצאת במרחק של 4.7 ק"מ. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

Studio / Palaio Psychiko - Athens/ most exclusive district
הדירה כוללת חדר שינה אחד, חדר רחצה אחד, מצעים, מגבות, טלוויזיה בעלת מסך שטוח עם שירותי סטרימינג, מטבח מאובזר במלואו ומרפסת עם נוף לגינה. המוזיאון לאמנות קיקלדית נמצא במרחק של 5.3 ק"מ מהדירה, ואילו גבעת ליקבטוס נמצאת במרחק של 5.5 ק"מ. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

Bright 2BD Apartment in Psychiko by UPSTREET
מקום האירוח מציע נוף לעיר ואינטרנט אלחוטי חינם בכל האזורים. הדירה הממוזגת מורכבת מ-2 חדרי שינה, סלון, מטבח מאובזר במלואו עם תנור ומכונת קפה, וחדר רחצה אחד עם מקלחת ומייבש שיער. מגבות ומצעים זמינים בדירה. תחנת המטרו אתניקי אמינה נמצאת במרחק של 1.3 ק"מ מהדירה, ואילו אתונה מיוזיק הול נמצא במרחק של 3.4 ק"מ ממקום האירוח. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן

The Little Palace of Paleo Psychiko
הארמון הקטן של פאלאו פסיקו מתגאה בנוף לעיר ומציע יחידות אירוח עם פטיו ומכונת קפה. יחידת האירוח הממוזגת נמצאת במרחק של 1.6 ק"מ מתחנת המטרו Ethniki Amyna, והאורחים נהנים מחניה פרטית הזמינה באתר ומאינטרנט אלחוטי חינם. הדירה מצוידת ב-2 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה, מצעים, מגבות, טלוויזיה בעלת מסך שטוח עם שירותי סטרימינג, פינת אוכל, מטבח מאובזר ומרפסת עם נוף לגינה. האורחים יכולים להירגע בגן שבמקום. לפרטים נוספים ולהזמנה לחצו כאן
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il