Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

העוקץ האתונאי, לא הכל ורוד!

סכנות קיימות באתונה כמו בכל עיר גדולה אחרת בעולם, אך עם זאת מספר כללים שאם תתנו את הדעת עליהם, תוכלו להמנע ממצבים לא נעימים, אן זו הפעם הראשונה שלכם באתונה, הזמינו מלון מראש ורצוי בכיכר סינטאגמה המרכזית והמוארת!

העוקץ האתונאי : לרוב גברים, המסתובבים לבד במיוחד כאלה שנראים שונים "בנוף המקומי", שונים אומר : מחזיקים מפה של אתונה, נראים מהוססים או מבולבלים, או בקיצור תיירים, אם ניגש אליך אדם שאינך מכיר ומציע לך להתלוות אליו לבר חדש שנפתח בשכונה והוא רוצה להזמין אותך לדרינק, היזהר! לרוב מדובר במלכודת, תגיע לבר, תוך מספר דקות יתיישבו לידך בחורה או שתים שנראה כאילו מתעניינות בך באופן אישי, לאחר שעה קלה ולאחר שהנשים שתו ואכלו תחוייב בכל החשבון כאילו הזמנת את הנשים, הבחור שהכרת ואת עצמך, זה במקרה הטוב, אם אתה גם שיכור שוד היא לא מילה גסה.

חוטפי ארנקים : באיזור הפלאקה המתויירת של אתונה ובאיזור נמל פיראוס החזיקו את הארנק שלכם בכיס קידמי ושימו לב שאף אחד לא מתקרב אליכם יתר על המידה או מנסה להתחכך בכם, אין צורך להיות מבוהלים, בעיקר לא באיזור הפלאקה באתונה, אך רצוי להיות ערניים, בפיראוס היו ערניים יותר ורצוי שתשהו בפיראוס מינימום זמן נדרש, או לסרוגין שתשהו באיזור התיירותי יותר של העיר ולא באיזור תחנת הרכבת.

אומוניה : הימנעו מלינה במלונות המצויים על או סביב כיכר אומניה באתונה, מדובר באיזור של פשע ואלימות ואחד האיזורים הכי פחות סימפטים ללינה בעיר, לפני למעלה מ 20 שנה כיכר אומניה הייתה מרכז אתונה, אך כיום היא ביתם של עבריינים, נרקומנים וזנות, הכנסו לעמוד מלונות מומלצים באתונה שלנו וביחרו מלון באתונה בצורה נבונה.

כייסים: תופעה של השנתיים האחרונות, זאת עקב זרם הפליטים שחדר לאירופה ובכלל זה לאתונה, כדאי מאד להחזיק את הארנק בכיס הקדמי של המכנסיים ולא לאחסן דברי ערך כלשהם כמו דרכון בתוך תיק גב התלוי על הכתפיים. האזורים  בהם פועלים הכייסים הם אזורים צפופים כמו בתחנות המטרו או בשווקים.

שוטרים, כן שוטרים : איזור כיכר אומניה במיוחד, מלא במאות שוטרים שאמורים לפקוח עין על המתרחש סביב כיכר אומניה, שהינה האיזור הכי פחות סימפטי באתונה, אך הם לא ממש עושים זאת, במקום לטפל בעבריינות שבאיזור זה, נוטים השוטרים לעצור ולבדוק בעיקר את התיירים!, נראה גם שהשוטרים הזוטריים ביותר הם אלה המוצבים באיזור כיכר אומניה, נסו להמנע מפגישה איתם, לא שהיא מסוכנת, אם אין לכם מה להסתיר הכל יהיה בסדר, אבל זה די מבאס להעצר על ידי שוטר כאשר מסביב מצויים כל העבריינים האמיתיים של אתונה, נראה שהשוטרים האתונאים פשוט מפחדים באמת להתקרב לאומוניה, נסו להמנוע מכך גם אתם, אנו כולנו תקווה שעיריית אתונה, תפסיק לטאטא מתחת לשטיח את סוגיית אומוניה ותחזיר אותה לימי הזוהר שלה בשנות השבעים שמונים..

נהגי מוניות : לרוב נהגי המוניות באתונה הם לבביים וחביבים, אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל, בררו את עלות הנסיעה טרם התחלת הנסיעה, היזהרו מנהגי מוניות בעלי חזות עבריינית [ עונדי שרשאות, עגילים, פירסינג וקעקועים [ כאלה שיש להם הכל ביחד ].  

ישראלים : אנו הישראלים [ לרוב ] די דומים בחזותנו ליוונים או לאיטלקים, לכן הסיכוי שהצלחת המלכודות האתונאיות יחסית נמוך, נסו לא להתבלט בלבושכם, נסו להראות כמו יווני ולימדו מספר מילים בסיסיות ביוונית, זה בהחלט עוזר ומראה למי שמולכם שאתם לא הרגע הגעתם בפעם הראשונה לאתונה, כאות לדמיון ביננו לבין היוונים לאחר שתגידו מילה ביוונית אולי מי שמולכם ישאל אתכם שאלה ביוונית כי הוא בטוח שאתם יוונים.


 
אתר זה פועל בשיתוף פעולה עם לשכת התיירות היוונית, עיריית אתונה, בוקינג.קום/אתונה ואתר איי יוון הישראלי.
ראו גם אתר מומלץ ובטוח להזמנה של מונית באתונה : findtaxi.gr
ראו את עמוד מלונות מומלצים שלנו באתונה : לחצו כאן

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il