Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

המוזיאון הלאומי ההיסטורי

המוזיאון הלאומי ההיסטורי של יוון שוכן במרכזה של אתונה במבנה הפרלמנט הישן בכיכר Kolokotronis. המוזיאון מתעד את ההיסטוריה של יוון המודרנית מימי תקופת השלטון העות'אמני והלטיני, מלחמת העצמאות היוונית, השחרור והמאבקים בדרך להקמת מדינה עצמאית ואת ההתפתחות הפוליטית, החברתית והרוחניות של יוון בימיני.


רכישת כרטיס למוזיאון ההיסטורי מראש  National Archaeology Museum Athens


ברכיששה של כרטיס למוזיאון ההיסטורי של אתונה אתם חוסכים את העמידה בתור בימים שהמוזיאון עמוס במטיילים, הגעה קלה וכניסה ישירה למוזיאון, שימו לב שמלבד רכישה של כרטיסים למוזיאון ניתן גם לרכוש כרטיסים משולבים או כרטיסים לכניסה גם לאקרופוליסס ולמוזיאון של האקרופוליס וכן ניתן להרשם לאחד מהסיורים המקצועיים באנגלית המתקיימים באתרים אלה.

https://www.tiqets.com/en/museu-arqueologic-d-atenes-tickets-l182477/?product=1016519&partner=clickgo


.

תולדות מבנה המוזיאון - במקום בו עומד כיום המוזיאון הייתה בעבר אחוזה פרטית השייכת לאיש האצולה אלכסנדראס קונטוסבלוס, שהופקעה לטובת מגוריהם הזמניים של המלך אוטו ורעייתו המלכה אמליה, זאת עד לסיום בניית ארמונם בכיכר סינטגמה. החל משנת 1843 התאכסנו במבנה זה הפרלמנט והסנאט. בשנת 1854 פרצה במקום שריפת ענק, והמבנה הוקם מחדש על פי תכנונו של האדריכל הצרפתי פרנסואה בולאנג תחת פיקוחה של המלכה אמליה ונחנך בשנת 1858. לאחר הדחתו של המלך נאלצו לבצע שינוי נוסף מאחר ולפי החוקה החדשה לא היה צורך באמפיתיאטרון שהכיל את הסנאט. המבנה הניאו קלאסי הנראה בתמונה הושלם ב 1875 מועד בו התקיימה האספה הכללית הראשונה של הפרלמנט החדש. במשך 60 שנה הכיל הבניין  את החיים הפולטיים הסוערים של המדינה הצעירה, ובשנת 1935 עבר הפרלמנט לכיכר סינטגמה למבנה ששימש בעבר את ארמון המלוכה, שם הוא שוכן עד עצם היום הזה. בניין הפרלמנט הישן שימש מעתה כאכסניה למשרד המשפטים היווני.  אלפטריוס וניזלוס ראש ממשלתה של יוון החליט בסמוך לסיום כהונתו  להעביר את המבנה לרשותה של "החברה ההיסטורית אתנולוגית" שנוסדה ב1882 במטרה לאסוף, לתעד ולהציג את השרידים הקשורים לתולדות יוון המודרנית על מנת שתקים בו בבוא העת את המוזיאון הלאומי ההיסטורי של יוון המודרנית. ביצוע ההחלטה התעכב בשל מלחמת העולם השניה, המוזיאון נחנך ונפתח לקהל הרחב בשנת 1960.  אולם הפרלמנט הישן (הנראה בצילום), המצוי בליבו של המוזיאון נחשב לפנינה אדריכלית מיוחדת במינה, זהו מקום של זכרון היסטורי המארח כיום כנסים ואירועים היסטוריים ותרבותיים חשובים.

בחדרים הסובבים את אולם הפרלמנט הישן מוצגת התערוכה הקבועה של המוזיאון. התערוכה כוללת אוספים עשירים המייצגים את השלבים ההתפתחותיים של הניאו הלניזם מימי האמפריה הביזנטית ונפילתה ב1453 דרך ההתעוררות הלאומית, מלחמת העצמאות, מלחמות הבלקן, המלחמה היוונית איטלקית ועד למלחמת העולם השניה. הפריטים המוצגים בסדר כרונולוגי מתארים בצורה מוחשית גם את ההווי והפולקלור לאורך השנים: אוסף אמנותי של ציורים היסטוריים, אוסף של תלבושות מסורתיות מאזורים שונים, מדי צבא, כלי נשק, מדליות, שעונים, דגלים, כתבי יד, רהיטים עתיקים ועוד.

אחת מגולות הכותרת של מוצגי המוזיאון היא שרידי סירת התענוגות של המלך אוטו שנבנתה בשנת 1860. אורכה המקורי היה כ 15 מטר. קשת הסירה וחרטומה שמורים היטב, על הקשת ניתן לראות את דמות עוף החול המגולפת מעץ.

בחזית מבנה המוזיאון בכיכר Kolokotronis מוצב פסל הברונזה המרשים של תיאודורו קולוקוטרוניס הרכוב על גבי סוסו, יצירתו של הפסל לזרוס סוסוס. קולוקוטרוניס הנחשב לדמות נערצת ביוון היה גיבור מלחמת העצמאות והמפקד הראשי של מהפכת 1821. הפסל הועבר למקומו הנוכחי כדי להדגיש את הקשר של המוזיאון לעצמאות יוון.

ברחבת הכיכר מוצבים עוד שני פסלים של פוליטיקאים מהמאה ה 19 שניהם ראשי ממשלה בעבר: חרילאוס טריקופיס ותיאודורוס דיליגיאניס אשר נרצח על מדרגות הפרלמנט הישן.

המוזיאון ההיסטורי הלאומי משמש גם כמרכז מחקר להיסטוריה היוונית המודרנית. גלריית הקומה העליונה משמשת לתערוכות מתחלפות ומיוחדות בנושאים היסטוריים, אתנוגרפיים ותרבותיים. חובבי ההיסטוריה שבינכם ימצאו עניין רב במוצגי המוזיאון אשר מעניקים למבקר תובנות מרשימות בהיסטוריה המודרנית של יוון.

כתובת המוזיאון : Stadiou 13, platia kolokotronis מרחק הליכה קצר מכיכר סינטגמה.

שעות הפעילות: ימים שלישי עד ראשון מהשעה 08:30 עד השעה 14:30. ביום שני המוזיאון סגור.

כרטיס כניסה: 3 יורו. בכל יום ראשון הכניסה חופשית. כמו כן גם בתאריכים : 25/3  18/5  28/10

מספר הטלפון של המוזיאון: 30210-3237617114+

כתב וצילם: ארנון אריאלי

כתבות ונושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם :
גרפיטי באתונה
ספא וחמאם באתונה  
כונת אנפיוטיקה הקסומה  
קתדרלת מטרופוליטן  
המוזיאון לטכנולוגיה יוונית קדומה 
בית המאפה אריסטון
 גבעת פילופאפוס
 השכרת רכב באתונה


זקוקים להמלצה על מלון באתונה? או על חברה לסיורים מודרכים? או להשכרת רכב או כל נושא אחר הקשור בביקור שלכם באתונה..
השאירו פנייה לצוות השרות החינמי של אתר אתונה מקבוצת יוון והאיים, השרות ללא תשלום.


    


מלונות מומלצים באתונה
כנסו לעמוד המלונות המומלצים שלנו לבחירה נכונה של מלון באתונה
 
רשימת המלונות המומלצים באתונה שלנו, היא רשימה שמתעדכנת כל הזמן ע"פ ציונים שמקבלים המלונות מאתרי ההזמנות השונים, לכן הרשימה עדכנית ומומלצת מאד!
למידע נוסף »

מוזיאון האקרופוליס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il