Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול באתונה

תחבורה באתונה

שימו לב : השתדלו להימנע מנסיעה במטרו של אתונה אשר הפך בשנם האחרונות ובעיקר השנה לזירת הפעולה העיקרית של כנופיות כייסים. זאת במיוחד בקו המטרו מנמל התעופה לעיר וההיפך, בו קל לזהות את התיירים. בכל מקרה, היו זהירים וערנים ושמרו על חפציכם האישיים. משטרת אתונה מתקשה מאד לעצור את תופעת הגניבות במטרו של אתונה - לכו ברגל או קחו מונית, מספר הישראלים שנשדדו בשנת 2019 עבר את ה 200 איש!

מידע בעמוד זה :

> אוטובוסים באתונה
> המטרו של אתונה [ ראו פרוט של כל תחנות המטרו באתונה בעמוד זה ]
> רכבת פרברים באתונה
> מטרו לנמל התעופה של אתונה וממנו למרכז העיר
> חשמלית באתונה
> אוטובוסים חשמליים באתונה
> קווי הפלגה מאתונה לאיי יוון
> מוניות באתונה

העיר אתונה ענפה במיוחד בקווי התחבורה שלה, הרבה בזכות האולימפיאדה שאירחה אתונה בשנת 2004, עבורה הוקם אחד מקווי המטרו הטובים והחדישים ביותר באירופה ובעולם בכלל, קו זה הפך את אתונה לאחת הערים המרושתות ביותר באירופה מבחינת אפשרויות תחבורה, תוסיפו על כך את שרות האוטובוסים המקיף, את קווי ההפלגה מפיראוס ומראפינה לאיי יוון, את החשמליות לאורך קו החוף ואת האוטובוסים החשמליים והרי לכם עיר מרושתת היטב מבחינת אמצעי תחבורה נוחים, זמינים מהירים וחדשים.

אנו לא גובים עמלות הזמנה או דמי טיפול על הזמנת הסעות ומוניות באתונה!
או כנסו לאתר הבא להזמנה עצמאית באותו המחיר : findtaxi.gr


מטרו באתונה metro in Athens

המטרו פעיל החל מהשעה 05:00 בבוקר ועד 24:00 בלילה, (בסופ"ש - בימים שישי ושבת עד השעה 02:30 בלילה) המחירים משתנים ע"פ סוג הקו,  המחיר הוא 1.4 יורו , הכינו כסף קטן בכיס, זה יעזור מאד עם המכונות האוטומטיות המצויות בכל התחנות, כרטיס תקף לנסיעה ברכבת המטרו של אתונה למשך 90 דקות ומאפשר גם החלפה של תחנות. אך באם אתם יוצאים מהתחנה, תדרשו לרכוש כרטיס נוסף לכניסה מחודשת לכל אחת מהתחנות, יש לתקף את הכרטיס על גבי המתקן האלקטרוני בכניסה וביציאה. ניתן לרכוש גם כרטיס ל24 שעות וגם ל 5 ימים. הכרטיס מתאים גם לאוטובוס וגם לרכבת הקלה, טראם. את הכרטיסים ניתן לקנות בעמדות האוטומטיות בכל תחנות המטרו. בחלק מהתחנות יש גם קופה מאויישת. כמו כן ניתן להשיגם בקיוסקים הרבים ברחבי העיר. שימו לב ! לא ניתן לרכוש אותם אצל נהגי האוטובוס.

למטרו של אתונה 3 קווים ארוכים למדי, קו 1 - צבע ירוק ,קרוי SAP הוא הארוך והפופולרי ביותר, נוסע מנמל פיראוס בדרום, דרך התחנות : פאלירו, מוסצ'אטו, קליט'יאה, טאברוס, פטרלונה, טיסיו, מונסטראקי [מרכז אתונה], אומוניה, ויקטוריה, אגיוס ניקולאוס, קאטו פטיסיה, אגיוס אלפטריוס, אנו פטיסיה, פריסוס, נאה לוניה, אירקליו, לריני, נירטסיוטיסה, מארוסי, קאט וקיפיסיה [צפון אתונה].

קו 2 : צבע אדום -  מתחיל באלניקו בדרום מזרח העיר, אלימוס, דפני, אגיוס יואניס, נאוס קוסמוס, סינגרו, אקרופולי [סמוך לאקרופוליס], סינטאמה [מרכז אתונה], פנפיסטימיו, אומוניה, מטקסוגוריו, לאריסיס [תחנת אוטובוס מרכזית], אטיקי, סיפוליה, אגיוס אנטוניוס, פריסטרי, אנט'ופולי.

קו 3 : צבע כחול -  מתחיל בנמל התעופה של אתונה ומסתיים בתחנת ניקאה [מי שזקוק להגיע ממרכז אתונה לנמל התעופה, בהחלט בחירה טובה ונוחה], תחנה ראשונה נמל התעופה, דוקיסיס, הלנדרי, אטיניקי, קטיאקי, פאנורומו, אבלוקיפי, מגרו מוסיקיס, אבנגליסמוס, סינטאגמה [מרכז אתונה], מונסטראקי [מרכז אתונה והאקרופוליס]. אלאונאס, אגלאו, אגיה מרינה וניקאה

טיפ אתונה - מספר שעות באתונה בין הנחיתה מישראל ליציאה לאיי יוון
אם הטיסה שלכם מישראל נוחתת באתונה בשעות הבוקר וההפלגה שלכם לאיי יוון מנמל פיראוס עוזבת בשעות אחה"צ או הערב המוקדם, קחו את המטרו בקו 3 מנמל התעופה לתחנת monastiraki שם אפסנו את התיקים בלוקרים המצויים שם, וצאו לטייל באתונה מספר שעות, חיזרו לתחנה זו וממנה קחו את קו מספר 1 לנמל פיראוס [משך הנסיעה לפיראוס כ 15-20 דקות], רצוי להגיע להפלגה לפחות שעה לפני שהיא יוצאת, בעונת התיירות החמה אפילו שעה וחצי לפני, רצוי גם להזמין כרטיסים להפלגה מראש, תוכלו לעשות זאת בטלפון מקומי כאן בישראל,

אל תתבלבלו, בכניסה לתחנת הרכבת מונסטיראקי במרכז אתונה בדרך לנמל פיראוס, היצמדו לנתיב הימני וקחו את הרכבת הנוסעת לכיוון פיראוס ולא את זו הנוסעת לכיוון קיפיסיה, זה עלול להיות מבלבל ומאות תיירים טועים כאן מדי שנה ובמקום להגיע לנמל פיראוס מגיעים לשכונות היוקרה של צפון אתונה ולמרכז האולימפי שאירח את האולימפאדה, היצמדו לימין, ראו את התמונה המצורפת, פיראוס - ימין.

 אוטובוס באתונה :

2 קווים ידועים במיוחד עבור תיירים והם הקווים החשובים ביותר למי שמגיע לאתונה X95 או X96 נוסעים מנמל התעופה של אתונה לנמל ההפלגות של פיראוס, ומנמל התעופה של אתונה למרכז העיר בכיכר סינטאגמה וגם בכיוון ההפוך, מסינטאגמה שבמרכז אתונה לנמל התעופה ומנמל פיראוס לנמל התעופה, שני הקווים הללו פעילים 24 שעות ביממה כל השנה, מלבד ערב פסחא היווני, כרטיס עולה 6 יורו, משך הנסיעה תלוי בשעה ביום, בשעות העומס בשני הכיוונים כשעה ועשרים דקות ובשעות הפחות עמוסות, כ 40 דקות בלבד.

מידע על אוטובוסים נוספים באתונה תוכלו לקבל בביתני המידע של קווי האוטובוס באתונה, אך אלה מתאימים בעיקר למי שמתגורר באתונה ואינם משמשים פתרון יעיל ונח לתיירים, מה גם שאינם בעלי כריזה באנגלית על שמות התחנות [ מה שכן קיים באוטובוסים המרכזיים ובקווי המטרו].

ראו טיסה לאתונה גם איי יוון וגם פירנצה




 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il