בוזוקיות באתונה

בוזוקיה, שילוב של מועדון, מסעדה, הופעות של זמרים ואווירה שאין באף מקום אחר. בוזוקיה טובה נמדדת לפי גודלה, ולפי גודל האמנים שמופיעים בה. מה שאומר שאם זמר בגודל של ניקוס ורטיס מופיע, זו תהיה בוזוקיה ברמה גבוהה, שיכולה להכיל יותר מאלף איש. כשמגיעים לבוזוקיה גדולה דוגמת "פיבר" או "תיאטרו" כבר בחוץ תפגשו אנשים שמחנים מכוניות, ובכניסה, כל המארחים לבושים בחליפות, והמקומות נראים כמו אולמות נשפים. רצוי להתלבש באלגנטיות.  עצה שלי, הזמינו מקום מראש, במיוחד אם אתם רוצים לשבת בשולחן, למרות שגם אם תגיעו ללא הזמנה יכניסו אתכם, מקסימום תעמדו ליד הבר, שזה איזור יותר מרוחק מהבמה. מומלץ להגיד בין השעות 23:00 - 00:00 בשביל לתפוס מקום.

 
גם המחיר משתנה. ברגע שישבתם בשולחן, יש לכם סוג של מינימום הזמנה. תצטרכו להיות לפחות ארבעה אנשים אם לא יותר, להזמין בקבוק שתיה ( שכולל נשנושים ופירות בצד ) והסדר גודל של המחיר הוא מינימום 50-70 יורו לאדם. עמידה על הבר עם משקה תעלה לכם בסביבות ה 20 יורו. ברגע שתתיישבו, רוב הסיכויים שההופעה כבר החלה. יתחילו עם כמה זמרים פחות מוכרים, ורק בסביבות השעה 1 מעלים את הזמר הראשון המוכר לסבב הראשון שלו. לאחר מכן יעלה הזמר השני. שני הזמרים עולים פעמיים בערב, ובפעם השנייה שהם עולים בחלק מהבוזוקיות אף תוכלו לעלות ולרקוד לידם על הבמה, ואפילו להצטלם, הם סופר נחמדים, אל תתביישו.
 
קטע מאוד מדליק בבוזוקיות - במהלך הערב מסתובבות בין השולחנות גם נערות עם מגשי פרחים, ניתן לרכוש ולזרוק על הזמר המועדף עליכם, בדרך זו אתם שולחים אליו את הערכתם. אז שימו לב - זורקים פרחים! לא שוברים צלחות! משהו לסיום - המוזיקה. המוזיקה בבוזוקיות מקפיצה ומרקידה, דומה מאוד למוזיקה המזרחית בישראל, חלק מהשירים אתם בטוח תזהו. דבר אחד אני מבטיחה לכם - היוונים יודעים לעשות שמח, ואתם הולכים להסחף איתם.

 
המקום: FEVER 
המיקום: Lagoumitzi 25, Kallithea

המקום: Teatro Music Hall
המיקום: Leof. Posidonos 26, Athina

המקום: Thea
המיקום: Leof. Posidonos 3, Alimos